Nincs ritmusérzéked? Ugrálókötelezz!
Kiválóan fejleszti a koordinációs képességet és a ritmusérzéket. Az ugrálókötelezés sikeres végrehajtásának egyik alapvető feltétele a jól koordinált, és a jó ritmusú mozgás, mely igen gyorsan zajlik le.
Mozgasd át magad - ugrálókötéllel
Szinte valamennyi izomcsoportot megmozgatja. A felemelkedés során a láb izmai dolgoznak, a légmunka során a törzs, has és hát izmai munkálkodnak, míg az áthajtás alatt a kar és váll izmok.
Az ugrálókötelezés további előnyei
- hatékonyan égeti a zsírt
- jó hatással van a keringésre
- növeli az állóképességet
- fejleszti a koordinációs készséget
- javítja a robbanékonyságot és a kondíciót
- erősíti az izomzatot
- az alsó- és felsőtestet egyaránt megmozgatja
- növeli a gyorsaságot
- bárhol lehet csinálni
- kíméli az izületeket de hatékonysága vetekszik a futással
- kíméli a pénztárcát :)
Hogyan kel ugrálókötelezni?
Állítsd be a kötél hosszát. Állj az egyik lábaddal a kötél közepére, és emeld fel a fogantyúkat úgy, hogy a markolatok a hónaljadig érjenek. Némelyik kötelet méretre lehet vágni, de amelyiket nem, annál érdemes a fogantyú kötelében egy csomót kötni. Lehetőleg lágy talpú cipőt használj, és ne betonon, hanem fűben, szőnyegpadlón, parkettán, tornateremben ugrálj!
- Állj egyenes háttal, de próbálj meg laza maradni, és lélegezz egyenletesen.
- A könyöködet ne emeld feljebb derékmagasságnál, és próbáld megtartani a derékszöget az alkarod és oldalad között, a kötelet majd csuklóból kell forgatnod.
- Melegítsd be a csuklódat, végezz körkörös mozgásokat.
- A kötelet a hüvelyk és mutató ujjaddal lazán fogd.
- Ugorj egyet, hogy ellenőrizd, átfér e kényelmesen a talpad alatt a kötél.
- Próbálj meg ugrásnál minél puhábban lábfejedre, és ne teli talpra érkezni.
Ugrálókötelezés ideális tempó
Percenként 60-70 ugrás lenne az ideális tempó, vagyis próbáljunk meg minden másodpercben ugrani egyet. Az első 20-30 másodpercet lehet, hogy úgy érzed, lassan telik, de ha mindennap ugrálsz, 2-3 perc néhány hét után szinte meg sem fog kottyanni. Variálhatod a gyakorlatot úgy, hogy néhány másodpercig gyorsítasz, majd lassítasz.
Próbálkozhatsz azzal is, hogy egy felugrás alatt kétszer hajtod át magad körül a kötelet. Nem baj, ha nem megy elsőre, a lényeg a változatosság, mert így a szíved hol gyorsabban, hol kicsit lassabban ver, ezért hatékonyabban erősítheted a szívizmaidat.
Kommentek