Az aerob gyakorlatok oltalmat nyújtanak a szív működésének, segítik annak vérpumpáló képességét. Az aerob edzésekkel nyugalmi szívverésünk az aerob edzés minden 1-1 hete után egy-egy dobbanással csökkenhet. Aerob edzéssel a szevezet hatékonyan fog oxigént szállítani és felhasználni, ezért a pulzusszám csökken nyugalmi állapotban.
Az aerob energia anyagcseréje olyan irányban változik, hogy könnyebben égetik a zsírt, egyúttal a májból történő glikogén kibocsátás üteme lassul. Az igazi zsírégetés a megfelelő diéta nélkül lehetetlen, de az aerob gyakorlatok nélkülözésével is jelentősen csökkenthetjük a zsírégetés ütemét. A zsírégetésen túl az aerob gyakorlatok hozzájárulnak az alacsony testzsír megtartásához is azáltal, hogy fokozzák az anyagcsere sebességét.
Meddig kell az aerob gyakorlatokat végezni?
Az aerob gyakorlatokat érdemes huzamosabb ideig végezni. Az első 20 perc alatt a szervezet először a glikogén-készleteit használja energiaként, vagyis a szénhidrátraktárakból fedezi a felhasznált energiát. Csak ez után kerülnek felhasználásra a szervezet zsírszövetei. Az aerob edzés ideális időtartama 40-60 perc között van. Sokan joggal tartanak attól, hogy az aerob edzés akadályozza a tömegépítést, vagy legalábbis jelentősen lassítja. Ez kiküszöbölhető magasabb proteintartalmú étrenddel, mindemellett figyelembe kell venni testalkatunkat is.
Aerob edzés zsírégető tartománya
Az aerob gyakorlatok tempója inkább a közepes iramot közelítse meg, bár ki lehet számolni az ideális zsírégető tartományba eső pulzusszám alsó és felső határát. 220-ból vonjuk ki az életkorunkat. A kapott számot szorozzuk be 0,6-tal és 0,85-tel. A két kapott szám az ideális pulzusszám-tartomány.
Kommentek