Ezek kiterjedhetnek a bevásárlásra – pl.: lista összeállítás, termékek címkéjének tanulmányozása –, a megfelelő nyersanyag kiválasztására – pl.: kevesebb energiát, zsiradékot és cukrot, de több rostot tartalmazó ételek választása –, a folyadékfogyasztásra, az ételek elkészítési módjaira, a táplálkozás beosztásra, az étkezés körülményeire.
Tudatos fogyás - dokumentálj!
Egy dolog azonban biztos: a tudatos fogyás útjára lépve hasznos útravaló, ha a mindennapi életvitelünkben bekövetkezett változásokat dokumentáljuk. A hosszútávon is sikeres diéta megvalósításához nagyban hozzájárul, ha „fogyinaplót” vezetünk. Ez a módszer lehetőséget kínál arra, hogy folyamatosan vezethessük étrendünket, feljegyezhessük az elvégzett testmozgást, de nem utolsó sorban azt a célt is szolgál(hat)ja, hogy érzéseinket kifejezhessük.
Egy jó naplóban szerepelnie kell a kezdő súlyunknak, valamint a folyamatosan elért eredményeinknek. Fel kell tüntetnünk napi bontásban, hogy mikor, mit és mennyit ettünk és ittunk, mennyit mozogtunk, de azt is érdemes lehet lejegyezni hogy éppen milyen a hangulatunk, mennyire vagyunk elégedettek a diéta eredményeivel, vagy milyen további lehetőségeket látunk arra, hogy hatásosabb legyen a diétánk.
Ha becsületesen papírra vetjük az adatokat, azt is követhetjük, hogy mindig betartottuk-e a diétát, vagy vannak-e olyan napok, amikor extra mozgással kell „vezekelnünk” egy szelet elfogyasztott csokiért, vagy egy pohár sörért. A naplóíráshoz elég csak egy kockás füzetet és tollat ragadni, de napjainkban már elektronikus formában is rögzíthetjük fogyókúránk történetét, gondolatainkat. Ha másokkal is meg kívánjuk osztani örömünket, tapasztalatainkat, fogjunk bátran blog írásba.
Kommentek